DailyVerses.net
<

Proverbs 16 - NIV & KAT

>
Read this Bible chapter online, click here to read.

Bible Verses

« Proverbs 16:3 »

NIV KJV ESV NKJV
X
KAT
Commit to the Lord whatever you do, and he will establish your plans.Zver svoje diela na Pána a podaria sa tvoje zámery.
Better a little with righteousness than much gain with injustice.Lepšie (mať) málo spravodlivým (spôsobom), ako veľké dôchodky a nespravodlivo.
In their hearts humans plan their course, but the Lord establishes their steps.Človek si v duchu rozvažuje svoju púť, ale Pán riadi jeho krok.
How much better to get wisdom than gold, to get insight rather than silver!Nadobúdanie múdrosti je oveľa lepšie nad zlato a získavanie rozumnosti vypláca sa nad striebro.
Whoever gives heed to instruction prospers, and blessed is the one who trusts in the Lord.Nachádza šťastie, kto sa dáva (dobrým) slovom poučiť, a blažený je ten, kto sa spolieha na Pána.
Gracious words are a honeycomb, sweet to the soul and healing to the bones.Plást medom pretekajúci sú slová láskavé, sladkosť (z nich prúdi do) duše a osvieženie (do) kostí.
A perverse person stirs up conflict, and a gossip separates close friends.Prevrátený človek seje rozbroje a pletkár rozlučuje priateľov.
Better a patient person than a warrior, one with self-control than one who takes a city.Lepšie je byť trpezlivý ako silák, (lepšie) sa ovládať, než mesto zaujať.
Comments
We all stumble in many ways. Anyone who is never at fault in what they say is perfect, able to keep their whole body in check.
E-mail
Facebook
Twitter
Android
Personal Bible reading plan
Create an account to configure your Bible read plan and you will see your progress and the next chapter to read here!
Read more...
Accept This website uses cookies